kurzy-kresby-a-ilustrace-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér kresby

Osvojte si rozmanité techniky kresby a objevte vlastní kresebný styl.

Ateliér kresby představuje prostor pro individuální rozvoj jednotlivých studentek a studentů. Na různých úkolech si budeme představovat jak funguje kresebná zkratka nebo jak se dá pomocí linky vyjádřit prostor a hloubka. Záměrem vedoucího pedagoga, Tomáše Absolona, je vyučovat kresbu v několika možných pracovních a uměleckých polohách. S kresbou budou studenti pracovat jak po formální stránce – naučí se zvolit správný druh linky, kresebné gesto, vhodný druh podkladu, barevnosti či formátu papíru. Po obsahové stránce na studenty čeká několik zadání v podobě „kresby podle skutečnosti“, kdy se bude možné zaměřit na kresbu portrétu, krajiny nebo architektury, studenti se také budou učit pracovat s důležitou polohou jejich představivosti v tzv. „kresbě z hlavy“, kdy se naopak studenti učí ilustrovat své představy, vyvolávají si v myšlenkách obrazy, které více realisticky nebo více abstraktně kreslí. Tomáš chce své studenty motivovat k experimentování a osvojování různých technik: „Nemusíte umět kreslit, abyste se mohli umět vyjádřit. Vedle technického zaměření se na kresbu, budeme rozvíjet kreativní myšlení.“ Společně strávený čas budeme rozdělovat na společné i individuální konzultace podle potřeb každého ze studentů a studentek. V průběhu semestru budou zváni různí praktikující umělci, kteří Vám předají své další pohledy nejen na kresbu a další zkušenosti. V ateliéru jsou vítáni jak studenti, kteří chtějí zvládnout techniku kresby jako svůj hlavní vyjadřovací prostředek, tak studenti, kteří se zabývají jiným médiem a potřebují k tomu kresebný základ.


Co se v kurzu naučíte?

 • Zvolit správný postup práce

  druh linky, kresebné gesto, vhodný druh podkladu, barevnosti či formátu papíru

 • Práci s různými formáty a materiály pro kresbu
 • Kresbu podle modelu, ale i zapojení představivosti a abstraktní kresbu

Kdo kurz vede?

Kurzy

Tomáš Absolon

tomasabsolon-0014

Přehrát video

MgA. Tomáš Absolon absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru kresby Jiřího Petrboka a v současnosti pokračuje v postgraduálním studiu na brněnské FaVU, v ateliéru Malby (Luďka Rathouského). V roce 2016 se stal jedním z laureátu Ceny kritiky za mladou malbu. Tomáš se zabývá malířským obrazovým médiem, pomocí kterého tematizuje vztah reality a různých úrovní abstrakce. Absolonovy obrazy jsou vícevrstevnaté, v nekonečných plochých prostorách pozadí se objevují malířsky jinak pojatá gesta či ostré, až „ilustrativní“ linie. Přestože je Tomáš bytostný malíř, kresba je pro něj páteří jeho umělecké tvorby.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 8.700Kč

Cena kurzu:
8.700


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu (email: kurzy@scholastika.cz text: kurzy@scholastika.cz)


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×