obrazek1-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér textilní tvorby

Naučte se vše o textilním řemesle a technologii.

Zajímají Vás textilní technologie od historie až po současnost? Co je NEW WOOL, viskóza, vlákna z kůry stromu? Chcete vědět, jak se zpracovává len? O textilním řemesle a technologii Vás naučíme všechno. Budeme spolu zpracovávat přírodní i syntetické materiály. V kurzu si všechny materiály rozebereme na úroveň molekuly. Naučíme se zpracovávat materiál technickým, ale i uměleckým přístupem. Fyzicky si vyzkoušíme, jak se vyrábí nanotextilie. Jak může být bavlna nepromokavá. Staneme se textilními řemeslníky, technology a textilními umělci zároveň. V kurzu připravíme návrh na umělecké dílo, ve kterém použijeme vědomosti o materiálu a připojíme k ní vědomost o tradičních textilních technikách. Upředeme si vlákno z kukuřičné celulózy na tradičním kolovrátku, abychom z něj utkali látku nebo tapisérii. Kurz Vás naučí pracovat s textilem jako materiálem, jako s hmotou, na které je možné postavit oděv, interiér, dům. Kurz je vhodný nejen pro textilní výtvarníky, obchodníky s textilem, ale i pro designéry, architekty a umělce. Kurz se bude konat nejen v prostorách Scholastiky, ale také v řemeslné textilní dílně. Navštívíme různé textilní a řemeslné školy v Praze nebo v Liberci.

Konkrétní program celého kurzu i jednotlivých hodin se odvíjí od zájmů a vstupních dovedností účastníků.


What awaits you in the course

 • Zpracovávat přírodní i syntetické materiály
 • Přípravu vlastního materiálu

  barvení textilních materiálů a spřádání

 • Vytvořit kompozici pro prostorovou práci z textilu

  např. gobelín


Who is the lecturer

Public Courses

Daniela Danielis

dsc9161-400x400-c-default

Play video

Daniela Danielis je textilní technolog a tkadlena. Vystudovala Textilní školu – obor Gobelíny, v současné době studuje na Textilní fakultě v Liberci – obor Textilní technologie. Vede studio a textilní manufakturu WNOOZOW, ve které se tkají gobelíny a tapisérie, vytvářejí se zde látky tkaním, plstěním a jinými technikami. Látky tohoto studia se prezentují v katalozích WOOLMARK Miláno či na pařížském Fashionweeku. V současné době ve studiu probíhá příprava kostýmu, utkaného s využitím a optických a vodivých vláken pro koncertní show.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full!
It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


 • Do you offer courses in English?

  Courses are mainly in Czech, but our teachers are open to communicate in English. Contact us at our e-mail address kurzy@scholastika.cz


×