jirkathyn-0027-scaled-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér fotografie

Objevte fotografii jako umělecké médium a vylepšete své technické dovednosti.

Zkušený pedagog Jiří Thýn (6 let vedoucí pedagog fotografie na pražské FAMU) vám poskytne teoretickou podporu a praktický fotografický příklad pro osvojení si užitečných technik, které během lekcí a domácích cvičení posunou vaší vlastní tvorbu. Fotografie je ustálený obor, umožňuje však volné experimentování a kombinaci s dalšími formáty, jako je například video. Výuka využívá tradičních uměleckých postupů, ale nebojí se přínosu nových technologií, její součástí jsou také přednášky odborných hostů, společné návštěvy výstav a další aktivity pro přiblížení kontextu současného umění a technologie fotografie.


Co se v kurzu naučíte?

 • Přemýšlet o fotografii

  objevíte fotografii jako umělecké medium. To vám pomůže s Vaším vlastním stylem.

 • Práci ve fotoateliéru a používání techniky

  svícení, záblesková světla, filtry, fotopozadí, práce s ostřením a objektivem, správné nastavení fotoaparátu

 • Exteriérové focení, focení portrétu i architektury

Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Jiří Thýn

jirkathyn-0018

Přehrát video

Ve své práci ohledává Jiří Thýn možnosti fotografie a testuje hranici mezi fotografovaným a viděným. Přestože řadí fotografie do cyklů, nevytváří početné série snímků na jedno téma. Cyklus využívá jako rámec přemýšlení o určitém problému, na který ukazuje z různých úhlů pohledu. Na výstavách kombinuje fotografie různých formátů s trojrozměrnými objekty a vytváří rytmizovaný celek, kde meziprostory zesilují sdělení. Obnažuje fotografii, aby ukázal, co předurčuje veškerou práci v tomto médiu. V jeho tvorbě se fotografická tradice nenásilně propojuje se současným postkonceptualismem.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 7.840Kč

Cena kurzu:
7.840


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu (email: kurzy@scholastika.cz text: kurzy@scholastika.cz)


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×